KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 10548262
*
nr 1054 8262
Bengt Lissegårdh
(1912-1979), Sverige
Träsnitt, Bengt Lissegårdh (1912-1979), 10/20, motivet: 63x42
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2016
kl 18:11:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/8 19:52:06
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lissegårdh
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Läs mer om Bengt LissegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lissegårdh etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:42
-
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:38
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:08
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:04
*
Bengt Lissegårdh
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Läs mer om Bengt LissegÃ¥rdh
nr 1054 8262
Bengt Lissegårdh
(1912-1979), Sverige
Träsnitt, Bengt Lissegårdh (1912-1979), 10/20, motivet: 63x42
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/8 19:52:06 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lissegårdh
Bengt LissegÃ¥rdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.Läs mer om Bengt LissegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lissegårdh etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:42 -
3267 Etsning
Vatikanen, eftertryck. Bildmått: 42x62 cm, yttermå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:38 -
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:21
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:42 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:08 -
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:04